اخبار

50 درصد سرانه بیمه شدگان اتباع خارجی در خراسان رضوی توسط ایران تامین می شود

50 درصد سرانه بیمه شدگان اتباع خارجی در خراسان رضوی توسط ایران تامین می شود
مدیرکل بیمه سلامت خراسان رضوی گفت: 50 درصد سرانه بیمه شدگان اتباع خارجی در این استان توسط دولت ایران و مابقی ازسوی کمیساریای عالی پناهندگان تامین می شود.
به گزارش اشتغال اتباع خارجی علیرضا رمزی گفت: ثبت نام برای بیمه سلامت اتباع خارجی در خراسان رضوی همزمان با سراسر کشور از 9 آذرماه امسال آغاز شده و تا نهم فروردین ماه سال آینده ادامه دارد.
وی خاطر نشان کرد: طرح پوشش بیمه سلامت اتباع خارجی به دنبال انعقاد قرارداد چهار جانبه بین وزارت بهداشت، وزارت کشور، کمیساریای عالی پناهندگان و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عملیاتی شده است.
وی گفت: تاکنون بیش از شش هزار و 900 نفر از اتباع کشورهای خارجی در این استان زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند.
رمزی افزود: در این راستا تاکنون پنج هزار و 358 دفترچه برای اقشار آسیب پذیر و یک هزار و 460 دفترچه برای اقشار غیر آسیب پذیر خارجی صادر شده است.
وی اظهار کرد: همچنین 83 جلد دفترچه نیز برای بیماران خاص اتباع خارجی در خراسان رضوی که بیشتر آنان را اتباع افغانستانی تشکیل می دهند، صادر شده است.
وی ادامه داد: در اجرای این طرح سرانه بیمه اقشار آسیب پذیر تبعه خارجی 244 هزار ریال و اقشار غیر آسیب پذیر خارجی نیز 970 هزار ریال تعیین شده است و بیماران خاص نیز به طور رایگان بیمه می شوند.
رمزی تعداد اتباع خارجی در کشور را 800 هزار نفر عنوان و بیان کرد: 19 درصد از این تعداد در استان خراسان رضوی ساکن هستند.
مدیرکل بیمه سلامت خراسان رضوی گفت: با توجه به اینکه تاکنون تعداد اندکی از اتباع خارجی برای ثبت نام و استفاده از خدمات حمایتی بیمه سلامت مراجعه کرده اند، امکان تمدید مهلت ثبت نام وجود دارد.
استان خراسان رضوی حدود 150 هزار نفر از اتباع خارجی را میزبانی می کند که بسیاری از آنان را مهاجرین افغانستانی تشکیل می دهند.
۶ بهمن ۱۳۹۴ ۱۵:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید