اخبار

بیش از ۶۰ هزار اتباع خارجی از ۱۱۰ ملیت در استان قم ساکن هستند

بیش از ۶۰ هزار اتباع خارجی از ۱۱۰ ملیت در استان قم ساکن هستند
فرمانده انتظامی استان قم گفت: در حال حاضر بیش از ۶۰ هزار اتباع خارجی در استان قم با بیش از ۱۱۰ ملیت زندگی می‌کنند و از این میان حدود ۱۲ هزار نفر از برادران ، عراقی هستند که روزانه بین ۲ هزارتا ۵ هزار زائر عراقی وارد قم می‌شوند.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار کاظم مجتبایی در دیدار با فرمانده مرزبانی عراق که در استودیو خبر فرماندهی انتظامی استان برگزار شد، اظهار داشت: فرمانده مرزبانی کشور دوست و همسایه عراق سپهبد حامد عبدالله ابراهیم الحسینی را به استان قم شهر کریمه اهل‌بیت حضرت معصومه (س) را گرامی می‌داریم و خوش‌آمد عرض می‌کنم به ایشان و همه عزیزانی که ما امروز میزبان آن‌ها راداریم .

وی افزود: خوشحال هستیم از اینکه شهر کریمه اهل‌بیت میزبان شخصیتی،انقلابی ، شیعه و فرزند شهید و از یادگاران دفاع مبارزه با ظالمان است.

فرمانده انتظامی استان قم روابط دیرینه کشور بزرگ ایران و کشور عراق پیشینه بسیار روشن و باارزش دانست و افزود : بخصوص بعد از پیروزی ملت عراق و کنار گذاشتن دولت قبلی و این روابط در بخش‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و بخصوص مرزی توسعه پیداکرده است و توجهی که هم مسئولان و زمامداران کشور ایران و همچنین مسئولان و زمامداران کشور عراق دارند قابل‌تقدیر است و می‌تواند یک خط روشنی برای ادامه این روابط باشد.

سردار مجتبایی بیان کرد: کشورهای اسلامی اعم از شیعه و سنی کشورهایی هستند که ازنظر گرایش‌های مربوط به اسلام ، کشورهایی یکپارچه هستند و امروز از منظر ما هم شیعه و سنی به‌عنوان برادرانی هستند که در کنار یکدیگر برای ترویج اسلام عزیز در حال فعالیت هستند و امیدوارم با برادری و صمیمیتی که بین شیعیان و دوستان سنی مذهب در کشور عراق است ما شاهد پیروزی‌های هر چه بیشتر این کشور بر دشمنان مشترک باشیم.

فرمانده انتظامی استان خاطرنشان کرد: استان قم یک‌میلیون و دویست هزار نفر جمعیت دارد، در حال حاضر بیش از 60 هزار اتباع خارجی در استان قم با بیش از 110 ملیت زندگی می‌کنند و از این میان حدود 12 هزار نفر از برادران ، عراقی هستند که روزانه بین 2 هزارتا 5 هزار زائر عراقی وارد قم می‌شوند.

فرمانده مرزبانی عراق گفت: برای فرماندهی مرزبانی عراق افتخار و شرف است که در کنار دوستان و همکاران خود مخصوصاً شهر مقدس قم که کریمه اهل‌بیت (ع) است، حضور یابند.

سپهبد حامد عبدالله ابراهیم الحسینی اظهار داشت: روابط عمیقی بین ایران و عراق برقرار است و این روابط به برکت آستان‌های مقدسه‌ای است که در این دو کشور وجود دارد،‌ بااینکه دشمنان خیلی سعی کردند روابط ما را به هم برنند ولی به خواست خداوند این روابط پابرجاست و روزبه‌روز بیشتر می‌شود.

فرمانده مرزبانی عراق افزود: ما می‌دانیم شهر مقدس قم در آن زمان تعداد زیادی از پناهندگان و اقلیت‌های مختلف عراقی را که به قم پناهنده شدند به گرمی پذیرفتند و آن‌ها را یاری کردند و الان شهرهای نجف و کربلا نیز ملجأ اکثر پناهندگان هستند .

مقام ارشد عراقی ادامه داد: از همین‌جا یک پیام می‌دهم به همه دشمنان که قصد دارند روابط ایران و عراق را به هم بزنند که اصلاً این روابط بر هم نخواهد خورد و ما که مرزبان هستیم با مرزبانان جمهوری اسلامی ایران که در مرزها حضور دارند و مرز مشترکی با جمهوری اسلامی ایران داریم هیچ مشکلی نداریم و مشکلات احتمالی را هم حل‌وفصل خواهیم کرد.

فرمانده مرزبانی عراق تصریح کرد: در جلساتی که با مرزبانان ایران داشتیم بحث تسهیل امر زائران اربعین امام حسین (ع) و تعداد قریب دو تا سه میلیون زائر از مرزهای چزابه، شلمچه و مهران به عراق سر می‌کنند، هدف ما ایجاد امنیت این زائران از بدو ورود از مرز تا استقرار در شهرهای نجف و کربلا و همچنین برگشت با سلامت و خوشی به ایران است.

۲۸ بهمن ۱۳۹۴ ۱۷:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید