اخبار

4 هزار و 400 نفر از اتباع افغانستانی در ایران بیمه سلامت شده‌اند

4 هزار و 400 نفر از اتباع افغانستانی در ایران بیمه سلامت شده‌اند
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین گفت: از بدو شروع پروژه بیمه سلامت اتباع خارجه تاکنون 4 هزار و 400 نفر از اتباع افغانستان در ایران بیمه سلامت شده‌اند که امری قابل توجه است
به گزارش اشتغال اتباع خارجی بهمن عشایری، با اشاره به ساخت مدرسه 12 کلاسه اتباع خارجی در ناصرآباد استان قزوین اظهار داشت: این استان از لحاظ جغرافیایی اهمیت بالایی دارد چرا که نقطه تفکیک منطقه ممنوعه و غیر ممنوعه برای تردد، اقامت و اشتغال اتباع خارجی در شمال، شمال غرب و غرب ایران است.

وی به وجود زیاد اتباع خارجی در استان قزوین اشاره و بیان کرد: استان قزوین به دلایل بی‌شماری برای اتباع کشورهای دیگر جاذب بوده که در طول سال‌های گذشته آن‌گونه که باید در این استان امکان استفاده از اعتبارات و ارائه خدمات برای اتباع خارجی نبوده است.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین ادامه داد: برای ساخت مدرسه 12 کلاسه اتباع خارجی در ناصرآباد استان قزوین 10 میلیارد ریال بودجه اختصاص داده شده که مسئولان اجرایی موفق شدند این مدرسه را در کمترین زمان ممکن به بهره‌برداری برسانند.

عشایری تصریح کرد: اعتباراتی برای تشکیل کمیته‌های حل اختلاف اختصاص داده شده تا به این ترتیب پناهندگانی که به استنباط کنوانسیون سال 1951 پناهنده محسوب می‌شوند بتوانند مشکلات خود را در این کمیته‌های حل اختلاف رفع کنند.

این مسئول یادآور شد: در حال حاضر امکان بیمه شدن برای اتباع خارجی به ویژه اتباع کشور افغانستان وجود دارد که البته می‌توان گفت پروژه بیمه سلامت برای اتباع خارجی که در جمهوری اسلامی ایران فراهم شده در دنیا کم‌نظیر است.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین خاطرنشان کرد: از بدو شروع پروژه بیمه سلامت اتباع خارجه تا کنون 4 هزار و 400 نفر از اتباع کشور افغانستان بیمه سلامت شده‌اند که امری قابل توجه است.

عشایری اضافه کرد: بخش اعظم مهاجران کشور افغانستان در استان قزوین به دلیل اینکه خانواده‌های آسیب‌پذیر قلمداد می‌شوند، از سوی دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین و با حمایت وزارت کشور و کمیساریای عالی سازمان ملل متحد به صورت رایگان بیمه سلامت شده‌اند.

۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ۱۹:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید