اخبار

تلاش وزارت بهداشت برای بیمه اتباع خارجی

تلاش وزارت بهداشت برای بیمه اتباع خارجی
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر گفت: بیمه کردن اتباع خارجی و مهاجران علاوه بر درمان پیشگیری نیز محسوب می‌شود و وزارت بهداشت در صدد افزایش افراد تحت پوشش بیمه است.
محمدمهدی گویا رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص بیمه درمان اتباع خارجی بیان کرد: بیمه اتباع خارجی و مهاجران موضوعی است که ما به شدت طرفدار آن هستیم زیرا این اقدام نه تنها به درمان بلکه به پیشگیری از بیماری‌ها نیز کمک می‌کند.
وی ادامه داد: به طور مثال اگر فرد مبتلا به سل تحت پوشش بیمه باشد، بیماری آن به موقع تشخیص داده و درمان می‌شود. از آن جایی که فرد مبتلا به سل می‌تواند 12 نفر در سال را نیز مبتلا کند بیمه این اتباع خارجی می‌تواند نقش پیشگیرانه را ایفا کند.
وی عنوان کرد: ما خواستار بیمه اتباع خارجی هستیم که به صورت قانونی در کشور زندگی می‌کنند. در حال حاضر همه اتباع و مهاجران تحت پوشش بیمه نیستند اما بیمه سلامت و وزارت بهداشت در تلاش است تا با انجام اقداماتی این افراد را تحت پوشش بیمه قرار دهد.
شایان ذکر است که رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت پیش از این نیز گفته بود که امسال حدود 250 هزار نفر از اتباع بیگانه در حوزه درمان و بستری تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند.
۱۴ فروردین ۱۳۹۵ ۰۹:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید