اخبار

نخستین جلسه کمیسیون اتباع و مهاجرین خارجی بهارستان در سال جاری برگزار شد

نخستین جلسه کمیسیون اتباع و مهاجرین خارجی بهارستان در سال جاری برگزار شد
نخستین جلسه کمیسیون اتباع و مهاجرین خارجی شهرستان بهارستان در سال جاری برگزار شد.به گزارش اشتغال اتباع خارجی، سید حبیب موسوی معاون سیاسی انتظامی فرمانداری بهارستان در این جلسه با بیان آمارهای اتباع خارجی ساکن در شهرستان و روند رو به رشد حضور آنان در بهارستان گفت: در حال حاضر طبق آمارهای غیر رسمی حدود 23 هزار اتباع خارجی که عمدتا" از افاغنه هستند، در شهرستان سکونت دارند .

وی با اشاره به جهت گیری ها و سیاستهای دولت و نظام بر ضرورت تحرک اقتصادی و ایجاد اشتغال در  کشور، اظهار داشت : با توجه به کثرت نیروی آماده به کار جوان کشور، وجود اتباع خارجی بدون مجوز و اشغال این افراد در بسیاری از مشاغل علاوه بر ایجاد  تبعات سوء فراوان مشکلات فرهنگی، اقتصادی و امنیتی و ...  باعث اتلاف نیروی کار داخلی می‌شود . 

موسوی با تشریح فرصت ها و تهدیدات  ناشی از حضور اتباع  افزود: برای بهره گیری از این فرصت ها و کاهش تهدیدات، لازم است با بهره گیری از ظرفیت قانون و اتخاذ تمهیدات مناسب شرایط برخورد جدی و قاطع در چارچوب قانون با متخلفان بویژه اتباع غیرمجاز که با شکستن حریم های قانونی وارد کشور شده اند فراهم کنیم .

 معاون سیاسی انتظامی فرمانداری بهارستان همچنین از برخورد قانونی با آن دسته از کارفرمایان ایرانی که از کارگران افغانی غیرمجاز استفاده می کنند خبر داد و از صاحبان مشاغل خواست از به کارگیری این گروه از کارگران خارجی خودداری کنند .

موسوی به ضرورت آمارگیری و سرشماری اجرای طرح با ساز و کار جدید و دقیق برای شناسایی اتباع خارجی ساکن و شاغل تاکید کرد و ادامه داد :  می بایست ترتیبی اتخاذ شود تا نسبت به طرد اتباع خارجی غیرمجاز اقدام و از ورود مجدد آنها جلوگیری شود.

وی به ازدواج دختران ایرانی با اتباع خارجی بدون طی مراحل قانونی و اداری لازم اشاره کرد و گفت: خانواده ها پیش از هر اقدامی باید صلاحیت قانونی، اخلاقی و اجتماعی اتباع خارجی را در ادارات ذیصلاح بررسی کنند .

در ادامه این جلسه به بررسی عملکرد سال گذشته پرداخته شد و برنامه ریزی اجرایی  برای سال جاری بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۶:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید