اخبار

اصلاح آئین‌نامه نحوه آموزش اتباع خارجی در ایران

اصلاح آئین‌نامه نحوه آموزش اتباع خارجی در ایران
آئین‌نامه نحوه آموزش اتباع خارجی در ایران در جلسه امروز هیئت دولت اصلاح شد.


به گزارش اشتغال اتباع خارجی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، استاندار خراسان جنوبی در جلسه هیئت دولت که به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور برگزار شد، با ارائه گزارشی در خصوص وضعیت کشاورزی، صنعت، تجارت خارجی، حمل و نقل و مسکن استان، آخرین اقدامات انجام شده در زمینه طرح‌های مصوب سفر رئیس‌جمهور به خراسان جنوبی را تشریح کرد.

براساس این گزارش، میزان سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی استان خراسان جنوبی در سال 94 نسبت به سال 92 با 11 درصد رشد همراه بوده که شامل رشد سه درصدی در تعداد طرح‌ها و رشد 83 درصدی در زمینه اشتغال و افزایش 36 درصدی میزان خرید گندم است.

در بخش صنعت و معدن نیز این استان دارای رشد 245 درصدی در زمینه سرمایه‌گذاری در بخش صنعت در سال 94 نسبت به سال 92 بوده که به تبع آن تعداد طرح‌ها و اشتغال در این بخش به ترتیب با رشد 46 و 43 درصدی همراه است. همچنین در زمینه سرمایه‌گذاری در بخش معدن، این استان در سال 94 نسبت به سال 92، 50درصد رشد داشته است.

احداث و بهره‌برداری از 95 کیلومتر باند دوم راه‌های مواصلاتی استان، احداث و بهره‌برداری از 440 کیلومتر راه روستایی در سطح استان، اجرای روکش آسفالت حدود یکهزار و 190 کیلومتر از راه‌های مواصلاتی استان و تکمیل عملیات زیرسازی 200 کیلومتر بزرگراه در استان از مهم‌ترین اقدامات انجام شده در این استان در حوزه حمل و نقل است. در بخش مسکن استان نیز از تعداد 31 هزار و 246 واحد مسکن مهر تعهد شده، تاکنون تعداد 28 هزار و  418 واحد افتتاح و تنها تعداد دو هزار و 828  واحد باقی مانده که تاکنون با رشد فیزیکی 75 درصدی همراه بوده است.

تهیه طرح هادی برای 30 درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان در دو سال اخیر، اجرای طرح‌های روستایی برای 28 درصد روستاهای بالای 20 خانوار و مقاوم‌سازی 5000 واحد مسکن روستایی از دیگر اقدامات صورت گرفته در بخش مسکن استان است.

استاندار خراسان جنوبی به اقدامات ستاد استانی راهبری و مدیریتی اقتصاد مقاومتی جهت پیگیری حل مشکلات واحدهای تولیدی استان واگذاری طرح‌ها و پروژه‌ها اشاره و مباحث مورد نظر را در این زمینه بیان کرد.

از دیگر مصوبات روز چهارشنبه هیئت وزیران، اصلاح آئین‌نامه نحوه آموزش اتباع خارجی در ایران بود. این آئین‌نامه با هدف رفع مشکلات ثبت‌نام و ادامه تحصیل برخی از کودکان اتباع خارجی به‌ویژه کودکان افغانی و در راستای دستور مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه هیچ کودک افغانی نباید از تحصیل باز بماند، اصلاح و به تصویب رسید.

تعیین شرح تفصیلی وظایف و اختیارات شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، از دیگر مصوبات این جلسه هیئت وزیران بود، این وظایف شامل سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی کلان، حمایت و تأمین منابع حوزه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و نیز هماهنگی، پایش و ارزیابی است.

۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۶:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید