اخبار

کارفرمایان از بکارگیری اتباع غیرمجاز خارجی خودداری کنند

کارفرمایان از بکارگیری اتباع غیرمجاز خارجی خودداری کنند
قائم مقام وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی درامور بین الملل بر عدم بکارگیری نیروی خارجی غیر مجاز در بخش های تولیدی و خدماتی کشور تاکید کرد.
به گزارش اشتغال اتباع خارجی، محمد تقی حسینی روز یکشنبه در آیین تجلیل از کارگران نمونه استان البرز افزود: چرخه اقتصاد داخلی باید توسط نیروی انسانی کشور به حرکت درآید.
وی اضافه کرد:البته ما نمی گوییم که به هیج عنوان از نیروی خارجی استفاده نشود بلکه باید از افرادی بهره گرفته شود که دارای مهارت و فناوری هستند.
حسینی گفت : درزمان حاضر طرح ساماندهی نیروی های کارخارجی دردستورکارقرارگرفته و با حساسیت لازم با مدیریت شورای امنیت ملی و وزیر کشور دنبال می شود و هدف این ساماندهی صیانت از نیروی کار داخلی است .
قائم مقام وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل افزود: ما اولویت را درکشور برای حمایت از تولیدات داخلی وایجاد اشتغال قرارداده ایم و باید شعار 'اقتصاد مقاومتی ،اقدام وعمل ' را با جدیت دنبال کنیم.
وی گفت: یکی از اهداف اقتصاد مقاومتی ، آموزش و تربیت نیروی خلاق و جوان کشور است و باید از این سرمایه داخلی به خوبی استفاده شود.
وی خاطرنشان کردکه حمایت از تولید ملی باید در نگاه نخست اقتصادی قرار گیرد و از تبلیغ برندهای خارجی پرهیز کنیم.
حسینی گفت: با اینکه در کشور محصولات با کیفیت تولید می شود اما فروش و تبلیغ محصولات خارجی در داخل کشور به تولید ملی آسیب وارد می کند.
این مسئول یادآورشد که برای حمایت از تولید واشتغال و گسترش آن باید از خلاقیت و امکانات به ویژه کارآفرینان استفاده بهینه شود.
قائم مقام وزیر تعاون ، کارو رفاه اجتماعی گفت : حماسه ملت ایران هیچ گاه و به هیچ بهانه ای پایان پذیر نیست و اقصاد مقاومتی نیز نیازمند امروز جامعه که دنبال خواهند کرد.
وی افزود: حمایت ازنیروی کار وتولید داخلی به عنوان اولویت اساسی دولت تدبیروامید است واین دولت تمام تلاش خود را در شرایط پسا برجام برای توسعه اقتصادی به کار خواهد گرفت .
حسینی افزود: اقتصاد مقاومتی اقتصاد ریاضتی نیست و کسی نمی تواند این نگرش مفهوم اقتصاد ریاضتی تلقی کند چرا که اقتصاد مقاومتی فراتراز آن است و اگر فشاری به وجود آید همه به یک جهت سرپا برای ازبین بردن آسیب ها باشند .
وی بیان داشت : صرفه جویی دراقتصاد مقاومتی ضروری است چراکه ما چندین برابر استاندارد مصرف می کنیم که باید اصلاح مصرف شود .
درپایان این مراسم از 28 کارگر و کارگروه کارگری استان البرز تجلیل شد.
۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۹:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید