اخبار

دولت افغانستان نسبت به مهاجران خود مسئولیت‌پذیرتر باشد

دولت افغانستان نسبت به مهاجران خود مسئولیت‌پذیرتر باشد
مدیرکل امور اتباع خارجی وزارت کشور ایران گفت: حضور اتباع خارجی در ایران باید قانونمند باشد و رفتارهای غیرقانونی قابل قبول نیست و دولت افغانستان باید مسئولیت‌پذیر باشد تا زمینه برگشت این اتباع به کشورشان فراهم شود.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی، «احمد محمدی‌فر» مدیرکل امور اتباع خارجی وزارت کشور ایران صبح امروز در حاشیه بازدید هیات دیپلماتیک، سفرای چند کشور و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی از بخش‌های مختلف مرکز درمانی ثامن‌الحجج (ع) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هیچ کشوری در دنیا وجود ندارد که حمایت‌های مشابه جمهوری اسلامی ایران از پناهندگان را انجام دهد.

وی بیان داشت: مشاهده می‌کنیم که برخی دولت‌ها با مهاجرت و مهاجران به چه روشی برخورد می‌کنند، اما ایران بیش از چهار دهه میزبانی و حمایت از 3 تا 5 میلیون پناهنده را انجام می‌دهد.

مدیرکل امور اتباع خارجی وزارت کشور ایران اضافه کرد: ایران تلاش دارد سیاست‌های حمایتی خود برای ارائه خدمات به پناهندگان در حوزه‌های آموزش، معیشت، بهداشت و درمان را توسعه دهد.

محمدی‌فر تصریح کرد: حضور اتباع خارجی در ایران باید قانونمند باشد و رفتارهای غیرقانونی این افراد قابل قبول نیست.

وی تاکید کرد: دولت افغانستان باید بیش از گذشته در این زمینه مسئولیت‌پذیر باشد تا زمانی شرایط به گونه‌ای شود که زمینه برگشت این اتباع به کشورشان فراهم شود
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۷:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید