اخبار

نبود آمار دقیقی از اتباع خارجی غیرمجاز ساکن در البرز

نبود آمار دقیقی از اتباع خارجی غیرمجاز ساکن در البرز
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی البرز از وجود 10 دفتر کفالت در استان خبر داد.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی «زهره حجازی» اظهار کرد: واقعیت این است که نمی‌توان آمار دقیقی از اتباع خارجی غیرمجاز ساکن دراستان ارائه داد.

وی خاطرنشان کرد: برخی از این اتباع خارجی تحت‌پوشش دفاتر کفالت هستند و این دفاتر برای آنها کارت کار صادر می‌کنند.

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی البرز ادامه داد: هم‌اکنون 10 دفتر کفالت در استان فعال است که در مجموع 12 هزار تبعه افغان را تحت پوشش خود قرار  داده‌اند.

این مسئول یادآورشد: اکثر اتباع خارجی که در استان به‌کار گرفته می‌شوند، کارهایی انجام می‌دهند که نیروهای کار ایرانی اغلب حاضر به انجام آن‌ها نیستند.

این مسئول توضیح داد: اتباع خارجی دارای کارت کار بیشتر در  مشاغلی هم‌چون کارگر ساده و یا مقنی و کارگر ساختمانی به‌کار گرفته می‌شوند.

مدیر اشتغال و کارآفرینی ادارهکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز  خاطرنشان کرد: البته تعداد زیادی از اتباع خارجی نیز  به‌صورت غیرمجاز در استان فعالیت دارند.

حجازی تصریح کرد: بیشتر این افراد در صنعت ساختمان‌سازی به‌کار گرفته می‌شوند و به‌علت نداشتن کارت کار حقوق کمتری از سایر کارگران دریافت می‌کنند.

وی گفت: واقعیت این است که این افراد به‌علت این‌که سال‌هاست در حوزه ساختمان فعالیت می‌کنند از تجربه و تخصص کافی برخوردار شده و بازدهی بیشتری از کارگران ایرانی دارند.

این مسئول با تأکید برضرورت بهکارگیری اتباع مجاز توسط کارفرمایان گفت: اکثر کارفرمایان از غیر مجاز بودن اتباعی که به کار می‌گیرند بی‌اطلاع هستند و همین باعث بروز مشکلات فراوانی می‌شود.

حجازی یادآور شد: این کارفرمایان باید هرچه سریع‌تر نسبت به اخذ مجوز  برای کارگران خود اقدام کنند، چون در غیر این صورت با آن‌ها برخورد قانونی می‌شود.

۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید