اخبار

اتباع خارجی مقیم استان بوشهر آموزش مهارتی را فرا می‌گیرند

اتباع خارجی مقیم استان بوشهر آموزش مهارتی را فرا می‌گیرند
بوشهر - مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از توانمندی سازی مهاجرین و اتباع خارج استان بوشهر با آموزش های مهارتی خبر داد.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، عبدالرسول کازرونی با اشاره به نقش موثر آموز‌ش‌های مهارتی در توانمندسازی مهاجرین گفت: آموزش‌های فنی و حرفه ای افراد را برای احراز شغل، حرفه وکسب وکار آماده و کارایی و توانایی شخص را در انجام کارها افزایش می دهد.

وی اظهار داشت: ارائه آموزش‌های مهارتی به اتباع بیگانه از مهم‌ترین سیاست‌های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در سال جاری محسوب می‌شود و ارائه این آموزش‌ها به این اشخاص بر اساس قرارداد منعقد شده میان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با کمیساریایی عالی سازمان ملل در امور پناهندگان صورت می‌گیرد.

کازرونی تاکید کرد: تنها اتباع خارجی (افاغنه) دارای کارت اقامت در خاک ایران زیر پوشش این طرح قرار می‌گیرند و هزینه ارائه آموزش‌های مهارتی به این افراد رایگان بوده و هر شخص تنها در یک دوره آموزشی می تواند شرکت کند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان بوشهر بیان داشت: ارائه گواهی نامه‌های فنی و حرفه‌ای به این افراد پس از پایان دوره‌های آموزش‌های مهارتی از مزایای اجرای این طرح برای اتباع بیگانه است.

وی هدف از انجام این کار را فراهم کردن زمینه بازگشت با انگیزه به وطن اصلی، بالا بردن مهارت اتباع افغانی در کشور ایران عنوان کرد و افزود: این اتباع افغانی در راستای عملی شدن دیپلماسی مهارت آموزش دیده‌اند و پس از آموزش به کشور خود باز می‌گردند. 

۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید