اخبار

اتباع خارجی فرصت اشتغال جوانان کشور را می گیرد

اتباع خارجی فرصت اشتغال جوانان کشور را می گیرد
فرماندار چالوس گفت: نیروهای کار شهرستان و به خصوص جوانان بیکار از مسئولان توقع اشتغال دارند، بنابراین نیاز است شرایط کار برای آنان فراهم شود، زیرا وجود اتباع بیگانه می تواند آسیبی برای جوانان و نیروی کار ایجاد کند.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی، محمد ناصر زندی در جلسه کارگروه اتباع بیگانه این شهرستان که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد با اشاره به لزوم اجرای مصوبات جلسات قبل در بکارگیری اتباع بیگانه خصوصا افاغنه، اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و وضعیت اشتغال در کشور، باید در حوزه بکارگیری نیروهای انسانی توجه ویژه صورت گیرد.

وی با تاکید بر اقدامات جدی تر در برخورد با بکارگیری اتباع بیگانه، گفت: پیمانکاران شهرستان که به امر ساخت و ساز می پردازند باید در بکارگیری نیروهای غیر بومی و اتباع بیگانه دقت لازم داشته باشند و همه تلاششان باید در بکارگیری نیروهای بومی شهرستان باشد.

فرماندار چالوس افزود: نیروهای کار شهرستان و به خصوص جوانان بیکار از مسئولان توقع اشتغال دارند، بنابراین نیاز است شرایط کار برای آنان فراهم شود، زیرا وجود اتباع بیگانه می تواند آسیبی برای جوانان و نیروی کار ایجاد کند.

زندی تاکید کرد: کسانی که در خصوص جمع آوری اتباع بیگانه کار می کنند، باید جدی تر وارد شوند و قوی تر عمل کنند.

وی تصریح کرد: در پروژه های عمرانی برخی پیمانکاران و کارفرمایان از اتباع بیگانه استفاده می کنند، زیرا این نیروها چون نیاز به بیمه ندارند و حقوق کمتری دریافت می کنند، بنابراین کارفرمایان در بکارگیری  آنان ترغیب می شوند.

این مسئول با ابراز نگرانی از وضعیت تجمع کارگران در میادین شهر، گفت: برخی از این کارگران بومی  بیکار ساعت ها منتظر کار می مانند و شاید برخی از آنان دست خالی و بدون یافتن فرصت کار به خانه های خود بازمی گردند.

وی خاطر نشان کرد: در بکارگیری اتباع بیگانه خصوصا افاغنه دارای پیامد از نظر  مسائل اجتماعی و امنیتی است که باید در برخورد با آنها  جدی گرفته شود.

فرماندار چالوس با تاکید بر اینکه همه دستگاه های شهرستان در جمع آوری و برخورد با اتباع بیگانه احساس مسئولیت کنند، متذکر شد: مسئولان باید در شناسایی و اعلام به نیروی انتظامی تعامل بیشتری داشته باشند.

زندی در پایان گفت: اداره گردشگری باید آمار روزانه گردشگران خارجی و تعداد ورزشکاران خارجی نیز از سوی اداره ورزش و جوانان به فرمانداری گزارش داده شود.

۲۳ تیر ۱۳۹۵ ۱۷:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید