اخبار

همه اتباع خارجی مجاز ساکن خوزستان بیمه می‌شوند

همه اتباع خارجی مجاز ساکن خوزستان بیمه می‌شوند
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی اعلام کرد: همه اتباع خارجی مجاز ساکن استان می توانند از مزایای بیمه سلامت استفاده نمایند. ب


به گزارش اشتغال اتباع خارجی : مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی اعلام کرد: همه اتباع خارجی مجاز ساکن استان می توانند از مزایای بیمه سلامت استفاده نمایند.
 حمید سیلاوی گفت: با توجه به امضاء تفاهم نامه مشترک درخصوص دسترسی پناهندگان خارجی به بیمه سلامت همگانی، پناهندگان افغانی و عراقی ساکن استان خوزستان می توانند حداکثر تا نهم مهرماه ۹۵ با مراجعه به یکی از شعب دفاتر پیشخوان دولت که دارای گیشه بیمه سلامت باشد، نسبت به ثبت نام کلیه افراد خانواده اقدام نمایند.
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استاند اری خوزستان اظهار کرد: هزینه اداری و چاپ دفترچه بیمه ۴۵  هزار ریال بوده و بیماران خاص و اقشار آسیب پذیر و اعضاء خانواده بیماران خاص از پرداخت سایر هزینه ها به جز مبلغ مذکور معاف خواهندبود. هزینه فرانشیز نیز برای پناهندگان آسیب پذیر  و اعضاء خانواده بیماران خاص و همچنین سایر پناهندگان به میزان ۱۰% در بستری کامل و ۳۰% در خدمات پاراکلینیکی می باشد.
حمید سیلاوی گفت: مدارک مورد نیاز برای ثبت نام شامل کارت آمایش ۱۰، ۱۱، کارت هویت و یا برگ تردد معتبر، پرداخت هزینه در بانک های معرفی شده، یک قطعه عکس از هر عضو خانواده و گواهی صادره از پزشک معتمد بیمه سلامت برای بیماران خاص می باشد. وی افزود: مجری این طرح سازمان بیمه سلامت ایران بوده و کلیه اتباع افغانستانی و عراقی دارای کارت آمایش و هویت را شامل می گردد.
 وی اعلام داشت: بسته خدماتی شامل هزینه های بستری و پاراکلینیکی ( ویزیت پزشک، دارو، آزمایش و رادیولوژی)و محل ارائه خدمات نیز بیمارستان های دولتی و طرف قرارداد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می باشد. بیماران خاص نیز شامل هموفیلی، تالاسمی، دیالیز، پیوند کلیه و ام.اس می باشد.
وی درپایان گفت: با توجه به مهلت محدود ثبت نام، از همه پناهندگان خارجی استان خوزستان تقاضا داریم در اسرع وقت و در زمان تعیین شده نسبت به مراجعه به دفاتر پیشخوان تعیین شده و ثبت نام در طرح اقدام نمایند.
۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید