اخبار

خدمه ایرانی در کشتی ها جایگزین خارجی ها می شوند

خدمه ایرانی در کشتی ها جایگزین خارجی ها می شوند
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران از برنامه بکارگیری خدمه ایرانی به جای خدمه خارجی خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون 400 نفر خدمه ایرانی جایگزین خدمه خارجی شدند و تا پایان سال این تعداد به 700 نفر افزایش می یابد.
به گزارش اشتغال اتباع خارجی ، علی اکبر صفایی روز سه شنبه در بیست و چهارمین همایش هماهنگی ارگان های دریایی کشور افزود: امروز شرکت ملی نفتکش با ظرفیت 15.4 میلیون تن حمل محموله نفتی همچنان رتبه نخست ناوگان نفت کش جهان را به خود اختصاص داده است.
وی افزود: پوشش بیمه های بین المللی و تردد نفتکش های ایرانی به بنادر جهان و فراهم شدن اخذ فایناس ارزان قیمت برای حوزه دریایی و کشتیرانی از مزیت های این بخش در دوران پساتحریم است.
وی اظهار داشت: برای توسعه صنعت دریایی کشور هم اکنون بیش از 90 درصد سوخت ناوگان و نیز تعمیر و تامین ملزومات عمومی ناوگان نفت کشور از منابع داخلی تامین می شود.
صفایی از برقراری خط تولید روغن CLO برای کشتی ها در داخل خبر داد و گفت: در دوران پساتحریم در تلاش هستیم که در حوزه بیمه و موسسات رده بندی همکاری های خود را توسعه دهیم تا از هرگونه فعالیت در این عرصه در حوزه های داخلی حمایت کنیم.
وی با یادآوری اینکه وضعیت ناوگان نفتکش با مجموعه خطوط لاینری متفاوت استف اظهار داشت: اصول اقتصادی در مباحث نرخ گذاری نفتکش ها متفاوت بوده و از این رو ناوگان نفتکش ایران در دوران پساتحریم به موفقیت های زیادی دست یافته است.
صفایی با بیان اینکه نرخ حمل ونقل مواد نفتی در جهان مناسب نیست، گفت: نرخ اجاره یک فروند کشتی VLCC روزانه 26 هزار و 500 دلار، نرخ اجاره کشتی MR حدود 13 هزار دلار و اجاره کشتی CAPSIZE حدود هشت هزار و 750 دلار است و به نظر می آید نرخ اجاره آنها در آینده در بازارهای جهانی افزایش خواهد یافت.
بیست و چهارمین همایش هماهنگی ارگان های دریایی کشور با موضوع دریا و کشتیرانی ضرورت اجتناب ناپذیر توسعه کشور به میزبانی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران امروز در تهران آغاز به کار کرد و فردا به کار خود پایان می دهد.
۱۰ مهر ۱۳۹۵ ۱۱:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید