اخبار

واحدهای صنفی از استخدام اتباع خارجی خودداری کنند

واحدهای صنفی از استخدام اتباع خارجی خودداری کنند
فرمانده انتظامی خراسان رضوی از اصناف مختلف استان درخواست کرد از استخدام اتباع خارجی خودداری کنند.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی، سردار بهمن امیری‌مقدم امروز 10 مهرماه در همایش پلیس و اصناف، با تاکید بر اینکه اصناف در برقراری امنیت سهم دارند، عنوان کرد: اگر برخی موارد از سوی آن‌ها رعایت نشود پلیس در برقراری امنیت با مشکل مواجه خواهد شد.

وی ادامه داد: یکی از موارد مهم که با توجه به اوضاع امنیتی منطقه باید از سوی واحدهای صنفی حتما رعایت شود عدم به ‌کارگیری اتباع بیگانه و غیر مجاز برای مشاغل مختلف است.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه بر اساس بندهای 27 و 28 قانون نظام صنفی، پلیس مکلف به پلمپ واحدهای فاقد پروانه معتبر است، تصریح کرد: 39 صنف مشمول اعمال قانون و ورود نیروی انتظامی به این مقوله هستند که با این محدودیت مخالفیم و معتقد هستیم هر مکانی که کاری در آن انجام می‌شود باید مورد نظارت و اعمال قانون اصناف و پلیس قرار گیرد.

امیری‌مقدم تمام افراد را در ایجاد و حفظ امنیت در کشور موثر دانست و افزود: امنیت و آرامش کنونی در جمهوری اسلامی نیز به همین دلیل است که همگان در این مورد احساس وظیفه می‌کنند.

وی با اشاره به رونمایی منشور اخلاقی پلیس و اصناف، اظهار کرد: در این منشور اخلاقی به وظایف متقابل پلیس و مردم تاکید شده است، از اصناف می‌خواهیم در رعایت اخلاق، آداب اسلامی و احترام به زائران حضرت علی بن موسی الرضا(ع) توجه بیشتری داشته باشند.

۱۳ مهر ۱۳۹۵ ۱۳:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید