اخبار

کویت هزینه تمدید اقامت برای اتباع خارجی را 300 درصد افزایش داد

کویت هزینه تمدید اقامت برای اتباع خارجی را 300 درصد افزایش داد
دولت کویت که به دلیل مشکلات ناشی از قیمت پایین نفت و در نتیجه کسری بودجه٬ به دنبال راهی برای حل این مشکل است٬ در جدیدترین طرح خود٬ هزینه اقامت برای اتباع خارجی را به میزان 300درصد افزایش داد.

 
به گزارش سرویس بین الملل اشتغال اتباع خارجی کاهش شدید قیمت نفت در بازارهای جهانی به دلیل توطئه نفتی ریاض٬ شوک بزرگی را به اقتصاد کویت وارد کرده است و در این کشور طی دو سال اخیر مجموعه ای از اقدامات جدید و بی سابقه برای جبران کاهش قیمت نفت انجام شده است .
دولت کویت علاوه بر افزایش قیمت بنزین٬ به افزایش تعرفه آب و برق مصرفی مردم نیز اقدام کرد و در جدیدترین اقدام خود ٬ امروز از افزایش سه برابری تعرفه تمدید اقامت اتباع خارجی در این کشور خبر داد.
تدابیر اتخاذ شده با هدف کاهش یارانه پرداختی از سوی دولت کویت به دو و نیم میلیون تبعه خارجی مقیم این کشور است و شهروندان کویتی را هدف نگرفته است.
روزنامه الانباء کویت در این خصوص نوشت: دولت و نمایندگان مجلس اعتقاد دارند که خارجی های مقیم باید برای اقامت در این کشور تعرفه های بیشتری پرداخت کنند و بر این اساس هزینه بیمه اقامت اجباری که همه ساله از سوی مقیمان پرداخت می شود، از 170 دلار برای هر سال به 480 دلار افزایش یافت .
پیش از این کارشناسان اقتصادی هشدار داده بودند که اتخاد این گونه اقدام ها از سوی دولت کویت موجب افزایش مهاجرت افراد مقیم از این کشور خواهد شد، اما مقام های دولتی می گویند که قصد دارند شمار خارجی های مقیم در کویت را کاهش دهند و به 40 درصد مجموع جمعیت بومی این کشور برسانند.
کویت در حال حاضر چهار میلیون نفر جمعیت دارد که بیش از دو سوم آنها اتباع خارجی هستند
۳ آبان ۱۳۹۵ ۱۲:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید