اخبار

شناسایی بیش از 51 تبعه خارجی غیرمجاز شاغل در لرستان

شناسایی بیش از 51 تبعه خارجی غیرمجاز شاغل در لرستان
‌مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان از تداوم بازرسی‌ها و شناسایی 51 تبعه خارجی غیرمجاز شاغل در واحدهای اقتصادی استان خبر داد.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی، علی آشتاب در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با عنایت به اهمیت و ضرورت شناسایی و جلوگیری از اشغال فرصت‌های شغلی توسط اتباع بیگانه غیر مجاز در استان در شش ماهه نخست سال‌جاری بیش از 600 مورد بازرسی در این ارتباط توسط بازرسان کار لرستان انجام شد که سبب شناسایی 51 تبعه خارجی غیرمجاز شاغل در استان شد.

وی افزود: براساس قانون هرگونه بکارگیری اتباع خارجی در واحدهای کارگاهی ممنوع است و کارفرمایان متخلف برابر قانون از یک روز تا 90 روز حبس و پرداخت چند برابر دستمزد یک کارگر جریمه می‌شوند که طی شش ماهه نخست امسال 15 کارفرمای متخلف نیز شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به جایگزینی نیروهای بومی به جای اتباع بیگانه در واحدهای کارگری استان، تصریح کرد: در مجموع 35 نفر جایگزین اتباع بیگانه در واحدهای کارگری استان شدند.

آشتاب گفت: ساماندهی اشتغال اتباع خارجی در لرستان، یک موضوع با اهمیت و حساس است و تبعات حضور غیرمجاز اتباع بیگانه در استان یعنی اشغال فرصت‌های شغلی موجود که می‌بایست جوانان بومی در آن شاغل باشند.

۱۹ آبان ۱۳۹۵ ۰۷:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید