اخبار

صدور 1700 دفترچه بیمه سلامت برای اتباع خارجی در خراسان‌ جنوبی

صدور 1700 دفترچه بیمه سلامت برای اتباع خارجی در خراسان‌ جنوبی
مدیر کل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی گفت: این اداره کل در نظر دارد امسال برای بیش از 1700 نفر از اتباع خارجی دفترچه بیمه سلامت صادر کند.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی حسین خوبان با اشاره به تعداد بیمه ‌شدگان بیمه سلامت در استان اظهار کرد: بیمه‌ شدگان صندوق کارمندی 72 هزار نفر، صندوق روستایی 387 هزار نفر، صندوق بیمه همگانی سلامت 52 هزار نفر و بیمه شدگان صندوق سایر اقشار قریب به 8000 نفر است.

وی ادامه داد: در مجموع این اداره کل بالغ بر 520 هزار نفر را بیمه دارد که حدود 72 درصد جمعیت استان را تحت پوشش بیمه درمانی دارد همچنین این اداره کل  518 نفر بیمار خاص را تحت پوشش قرار داده تا بتوانند از خدمات درمانی مناسب‌تر و با هزینه‌هایی کمتر  استفاده کنند.

مدیر کل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی تصریح کرد: طرح بیمه سلامت همگانی از سال 93 آغاز شده که تا کنون قریب به 52 هزار نفر از افرادی‌که فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای بوده‌اند، دفترچه بیمه سلامت رایگان صادر کند تا بتوانند از خدمات درمانی مورد نیاز خود بهره‌مند شوند.

خوبان با بیان اینکه 100 درصد مردم استان تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند، تاکید کرد: اگر افرادی فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای بوده و تاکنون برای دریافت دفترچه درمانی خود اقدام نکرده باشند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان، که طرف قرارداد این اداره کل در سطح استان است برای ثبت نام و دریافت دفترچه درمانی بیمه سلامت اقدام کنند.

وی عنوان کرد: همچنین بیمه‌شدگان کارمندی تحت پوشش بیمه سلامت برای اینکه مشمول بدهی نشوند، باید توجه داشته باشند در صورت مرخصی بدون حقوق، انفصال از خدمت و ازدواج فرزندان، الزامی‌ است در کمترین زمان ممکن دفترچه بیمه خود و یا فرزندان خود را به ادارات بیمه سلامت در شهرستان محل سکونت‌ خود تحویل نمایند.

مدیر کل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی یادآور شد: با توجه به آمارهایی که در سازمان‌های بیمه‌گر وجود دارد، تعداد دفترچه‌های بیمه موجود در سطح استان از جمعیت کل استان بیشتر است. 

خوبان خاطرنشان کرد: مهم‌ترین دلیلی که برای تناقض این آمارها وجود دارد این است که بعضی از افراد بیش از یک دفترچه بیمه درمانی دارند و ما از این افراد می‌خواهیم برای رفع هم پوشانی بیمه‌ای خود به ادارات بیمه سلامت در شهرستان‌های استان و یا به اداره کل بیمه سلامت استان مراجعه کنند.

۲۲ آذر ۱۳۹۵ ۱۵:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید