اخبار

باند سرقت از اتباع خارجی در پوشش پلیس در تهران منهدم شد

باند سرقت از اتباع خارجی در پوشش پلیس در تهران منهدم شد
معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا از شناسایی و دستگیری اعضای باند سرقت از اتباع خارجی خبر داد و گفت: اعضای این باند که همگی از سارقان سابقه‌دار بودند، تحت پوشش پلیس از اتباع خارجی در تهران، سرقت می‌کرد

به گزارش اشتغال اتباع خارجی، «سرهنگ فریدون خالقی‌فرد» گفت: ماموران انتظامی تهران بزرگ چند روز پیش مطلع شدند که گروهی از سارقان با تشکیل باندی، ضمن کمین در مقابل هتل‌ها و سفارتخانه‌های تهران، اتباع کشورهای خارجی را شناسایی کرده و از آنان، سرقت می‌کردند.

این مقام انتظامی در خصوص، شگرد اعضای این باند سرقت، اظهار داشت: اعضای این باند با تهیه خودروهایی نظیر پژو پارس و سمند، به جلوی در هتل‌ها رفته و با معرفی خود به عنوان مامور پلیس، از اتباع خارجی می‌خواستند تا آنان را بازرسی بدنی کنند، سپس حین بازرسی، مدارک و وجوه نقد آنان را سرقت کرده و متواری می‌شدند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه اعضای ابن باند از سارقان حرفه‌ای بودند، هیچ گونه ردپایی از خود بجا نمی‌گذاشتند، بنابراین، شناسایی هرچه سریع‌تر متهمان در دستور کار اداره پنجم قرار گرفت که با اقدامات گسترده فنی و اطلاعاتی، سه نفر به نام‌های حسین، عسکر و اکبر که همگی دارای سوابق متعدد کیفری بودند، شناسایی شدند که در ادامه، پلیس موفق به شناسایی مخفیگاه آنان در شهرستان‌های کرج و ملارد شد.

به گفته معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا، متهمان علاوه بر 15 فقره سرقت از اتباع کشورهای خارجی، سرقت‌های دیگری را با شیوه و شگرد جعل عناوین پلیس در شهر ری، استان البرز، غرب و شرق استان تهران، مرتکب شده بودند.

خالقی‌فرد افزود: سرانجام طی سه عملیات مشترک ، سه متهم فوق، دستگیر و از آنان، 5 دستگاه خودروی پژو پارس، سمند و پراید، مبلغ 140 میلیون ریال وجه نقد، 1600 دلار آمریکا، ارزهای کشورهای دیگر، مقادیری طلا و تعدادی گوشی تلفن همراه، کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به اعتراف متهمان به سرقت از اتباع بیگانه، خاطر نشان کرد: متهمان به اداره پنجم پلیس تهران بزرگ منتقل و هم اکنون تحت قرار صادره از سوی دادیار شعبه اول دادسرای جنایی تهران، بازداشت هستند و تحقیقات تکمیلی به منظور دعوت از مالباختگان اتباع خارجی و شناسایی مالکان اموال مکشوفه در دستور کار پلیس قرار گرفته است.

۹ بهمن ۱۳۹۵ ۰۷:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید