اخبار

شرایط مساوی تحصیلی اتباع خارجی و دسترسی به آموزش ،2 کار ارزشمند ایران است

شرایط مساوی تحصیلی اتباع خارجی و دسترسی به آموزش ،2 کار ارزشمند ایران است
مدیر منطقه‌ای اکو برای آفریقا، آسیا، آمریکای لاتین، جزایر کارائیب و اقیانوسیه گفت: دسترسی دانش‌آموزان خارجی به آموزش و برخورداری از شرایط مساوی تحصیلی اتباع خارجی،2 کار ارزشمندی است که کشور ایران انجام داده است.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی، «آندرولا کامینارا» مدیر منطقه‌ای اکو برای آفریقا، آسیا، آمریکای لاتین، جزایر کارائیب و اقیانوسیه در دیدار با «خلیل‌الله بابالو» رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور که در ساختمان این مرکز برگزار شد، اظهار داشت: هدفم از سفر به ایران، بازدید از طرح های سرمایه‌گذاری شده در ایران و برنامه‌ریزی برای آینده اتباع خارجی است.

وی افزود: دسترسی دانش‌آموزان خارجی به آموزش و برخورداری از شرایط مساوی تحصیلی اتباع خارجی،2 کار ارزشمندی است که کشور ایران انجام داده است.

کامینارا تصریح کرد: کمک‌های ما به ایران در مقابل هزینه‌هایی که این کشور در راستای تحصیل دانش‌آموزان خارجی متقبل شده است، بسیار ناچیز است.

مدیر منطقه‌ای اکو خاطر نشان کرد: در بازدیدی که از مدارس اتباع خارجی در شیراز داشتم، دانش‌آموزان پناهنده بسیار شاداب بودند و خانواده‌های آنها از تحصیل فرزندانشان با شرایطی که دولت ایران فراهم کرده، بسیار راضی و خوشحال بودند.

وی با اشاره به ورود برخی دانش‌آموزان افغانستانی از طریق پاکستان به ایران گفت: این موضوع باید بررسی شود و در صورت نیاز، برای پذیرش آنها نیز برنامه‌ریزی شود.

کامینارا با تقدیر از خدمات ایران درخصوص پوشش تحصیلی دانش‌آموزان اتباع خارجی اظهارکرد: آماده‌ایم شرایطی را فراهم کنیم تا ایران تجربیات خود را در قالب ایجاد نمایشگاه‌های بین‌المللی به سایر کشورها منتقل کند.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ۱۳:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید