اخبار

صدور 15 هزار دفترچه بیمه سلامت برای اتباع خارجی استان خراسان رضوی

صدور 15 هزار دفترچه بیمه سلامت برای اتباع خارجی استان خراسان رضوی
مدیر کل اتباع و مهاجران خارجی استانداری خراسان رضوی گفت: دفترچه بیمه سلامت برای حدود 15 هزار نفر از اتباع خارجی ساکن این استان در یک ماه گذشته صادر شده است.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی محمد عجمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه آمار تقاضاها بیش از این است و به مرور دفترچه های آنان نیز صادر می شود، افزود: اتباع خارجی برای ثبت نام،دریافت وتمدید دفترچه بیمه سلامت خود فقط تا 20 خردادماه سال جاری مهلت دارند.
وی ظهار کرد: امسال برای سومین سال متوالی بر اساس تفاهم نامه امضاء شده بین اداره کل امور اتباع وزارت کشور ، بیمه سلامت و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و کمیساریای ملل متحد در امور پناهندگان،‌ ثبت نام برای صدور دفترچه از از ششم فروردین ماه آغاز است.
وی افزود : این بیمه برای بیماران خاص و اقشار آسیب پذیر که در استان حدود 22 هزار نفر هستند، رایگان است و سایر گروه ها باید هزینه حق بیمه، معادل ماهانه 38 هزار تومان به ازای هر نفر را بپردازند.
وی اظهار کرد : در استان 150 هزار تبعه خارجی دارای کارت آمایش وجود دارد که می توانند از پوشش بیمه سلامت استفاده کنند.
مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی هم در این زمینه گفت: اعتبار دفترچه های سلامت اتباع که پیش از این شش ماهه بود، در سال جاری یک ساله شده است.
دکتر علیرضا رمزی افزود : کسانی که از هم اکنون برای بیمه اقدام کرده و تحت پوشش آن قرار می گیرند می توانند مدارک درمانی و بستری خود از هفتم اسفندماه را ارائه کرده و از خدمات این بیمه استفاده نمایند.
وی با بیان اینکه هر ساله بر تعداد افراد تحت پوشش این بیمه افزوده شده است ، اظهار کرد: در سال94 حدود 10 هزار نفر از اتباع خارحی تحت پوشش بیمه قرار گرفتند که در سال 95 این تعداد با رشد 130 درصدی به 23 هزار نفر رسید و امسال هم امیدواریم این استقبال افزایش یابد.
رمزی با بیان اینکه این بیمه ها پوشش خانوار است ، افزود : در سال جاری رقم بیمه و فرانشیز نسبت به دوره قبل افزایشی نداشته و در قالب این پوشش بیمه ای 10 درصد هزینه ها توسط بیمار و 90 درصد دیگر از سوی بیمه پرداخت می شود.
وی افزود: در شش ماهه سال 95 افراد تحت پوشش این بیمه در مجموع سه هزار و 465 مورد مراجعه به مراکز درمانی داشتند که رقمی معادل چهار میلیارد تومان از هزینه های آنان این اداره کل پرداخته است .
دکتر رمزی افزود : از این تعداد یک هزار و 418 مورد خدمات بستری ، 644 مورد دیالیز ، 624 مورد مراجعات سرپایی به پزشک ، 410 مورد خدمات آزمایشگاهی و 410 مورد نیز عکس و اسکن و تصویربرداری و هشت مورد توانبخشی بوده است.
هم اکنون در خراسان رضوی 25 بیمارستان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد که به اتباع خارجی دارای دفترچه سلامت خدمات می دهند.
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۳:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید