اخبار

پذیرش سه هزار بیمار خارجی در مراکز درمانی زاهدان درسال 95

پذیرش  سه هزار بیمار خارجی در مراکز درمانی زاهدان درسال 95
مسئول گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: سال گذشته افزون بر سه هزار بیمار از کشورهای افغانستان، پاکستان، عمان و عراق برای درمان در بیمارستان های زیرپوشش این دانشگاه پذیرش شدند.
به گزارش سرویس بهداشت ودرمان اشتغال اتباع خارجی سید رفیع حسینی روز دوشنبه با بیان اینکه گردشگری سلامت این روزها تبدیل به یکی از زیرمجموعه های تخصصی صنعت گردشگری شده است اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان به سبب موقعیت خاص جغرافیایی و قرار گرفتن در همسایگی چند کشور به ویژه 2 کشور نیازمند به خدمات بهداشتی درمانی، ظرفیت بسیار خوبی برای پذیرش بیماران خارجی دارد.
وی بیان کرد: وجود قابلیت ها و ظرفیت های بهداشتی درمانی زمینه ساز صدور مجوز پذیرش بیماران خارجی در 2 بیمارستان زیر پوشش این دانشگاه شد.
وی ادامه داد: علاوه بر دریافت مجوز پذیرش بیمار خارجی در 2 بیمارستان چشم پزشکی الزهرا(س) زاهدان و بیمارستان امام علی (ع) چابهار پیگیریهای لازم در زمینه دریافت مجوز برای سه بیمارستان دیگر شامل خاتم الانبیا(ص) و امام علی(ع) زاهدان و رازی سراوان از مجموعه های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز با توجه به دستورالعمل تدوین شده و بر اساس استانداردهای بین المللی، در سالجاری در حال انجام است.
مسئول گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان افزود: سایت این سه بیمارستان جدید پس از اخذ مجوز پذیرش، با 2 زبانه شدن زمینه خوبی را برای نوبت دهی به بیماران در خارج از کشور فراهم می کند تا افراد در زمان حضور بدون دغدغه پیگیر کارهای درمانی خود باشند.
وی بیشترین پذیرش بیماران خارجی در این استان را در حوزه چشم پزشکی، زنان و خدمات پاراکلینیک ذکر کرد.
حسینی گفت: این دانشگاه با شرکت در نمایشگاههای مختلف و نمایش توانمندی های سیستان و بلوچستان در حوزه بهداشت و درمان سبب جلب نظر بیشتر بیماران خارجی به کشور شده است.
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۳:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید