اخبار

ثبت نام دانش‌آموزان اتباع خارجی در مدارس از تیرماه96

ثبت نام دانش‌آموزان اتباع خارجی در مدارس از تیرماه96
معاون مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش ایران با بیان اینکه ثبت نام دانش آموزان اتباع طبق روال سال گذشته است گفت: آیین نامه مربوط تنظیم شده و در تیرماه ابلاغ می‌شود.
 

به گزارش سرویس فرهنگی اشتغال اتباع خارجی، «سیدعلی حسینی» معاون مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش ایران، درباره زمان ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس اظهار کرد: ثبت نام دانش آموزان اتباع طبق روال سال گذشته است. آیین نامه مربوط تنظیم شده و در تیر(سرطان) ابلاغ می‌شود.

وی در گفتگو با ایسنا افزود: ثبت نام از اتباع معمولا سه ماه قبل از شروع مدارس  و پس از امتحانات و در تیر/ سرطان آغاز می شود البته آزمایشات و مراحلی برای پایه اولی‌ها انجام می‌شود که کمی زمانبر است اما برای مابقی که در یک مقطع مشغول تحصیل هستند و جابجایی میان پایه ندارند ثبت نام همانند دیگر دانش آموزان در همان مدرسه انجام می شود.

 دانش آموزان فاقد مدارک هویتی چطور ثبت‌نام کنند

معاون مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش ایران در پاسخ به اینکه آیا آن دسته از دانش آموزان فاقد مدارک هویتی که سال گذشته گواهی از وزارت کشور دریافت کردند باید مجددا آن را تمدید کنند؟ گفت: این موارد بستگی به تصمیم وزارت کشور دارد و همه این موارد در آیین نامه  وزارت کشور قید خواهد شد.

گواهی موقت از طریق دفاتر کفالت تمدید شود

وی افزود: اما  احتمالا آن دسته که سال گذشته گواهی موقت داشتند باید مجددا از طریق دفاتر کفالت آن را تمدید کنند اما اتباعی که چندسال است در مدارس ایران تحصیل می‌کنند نیازی به این کار ندارند.

حسینی درباره شهریه تحصیل اتباع خارجی نیز گفت: فعلا همانند سال گذشته بنا بر این است که طبق فرمایشات و موکدات رهبری ایران، ثبت نام از اتباع رایگان باشد.

۳ خرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید