اخبار

کمک 10 درصدی کمیساریای عالی پناهندگان برای سوادآموزی اتباع خارجی

کمک 10 درصدی کمیساریای عالی پناهندگان برای سوادآموزی اتباع خارجی
رییس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به کمک 10 درصدی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل برای تحصیل اتباع خارجی، گفت: سالانه حدود 18 تا 20 هزار اتباع خارجی برای آموزش هدف گذاری می شود.


به گزارش سرویس اموزشی اشتغال اتباع خارجی علی باقرزاده گفت، در پاسخ به این سوال که در سال جاری چه تعداد اتباع خارجی تحت پوشش فعالیت های سوادآموزی قرار می گیرند؟ اظهار کرد: اکنون 13 هزار و 500 اتباع خارجی تحت پوشش فعالیت های سوادآموزی هستند.
 
 
وی ادامه داد: با هماهنگی و رایزنی با سازمان ملل، ممکن است حدود 3 تا 3 هزار و 500 نفر به تعداد ذکر شده اضافه شوند همچنین طبق کارهایی که با یونیسف در حال انجام هستیم، حدود 3 هزار نفر دیگر به تعداد اولیه افزوده خواهد شد.
 
 
رییس سازمان نهضت سوادآموزی افزود: هرساله بین 18 تا 20 هزار اتباع خارجی را برای پوشش دهی هدف گذاری می کنیم که در این سال ها بیشتر از 20 هزار نفر نیز می شود.
 
 
باقرزاده در پاسخ به این سوال که هزینه تحصیل اتباع خارجی برعهده خود افراد است؟ بیان کرد: حدود 10 درصد کل هزینه های تحصیل این افراد را کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل  کمک می کند و مابقی را طبق مصوبه دولت در سال 93 جمهوری اسلامی ایران هزینه می کند در واقع ما مجاز هستیم از محل اعتبارات سازمان برای آموزش آن ها استفاده کنیم.
۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید