اخبار

صدور کارت ویژه حمایت تحصیلی اتباع خارجی از اول تیرماه

صدور کارت ویژه حمایت تحصیلی اتباع خارجی از اول تیرماه
معاون مرکز بین‌الملل و مدارس خارج از کشور گفت: اتباع خارجی بدون مدرک هویتی برای دریافت کارت ویژه حمایت تحصیلی از اول تیر ماه باید اقدام کنند.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی سید علی حسینی معاون مرکز بین‌الملل و مدارس خارج از کشور گفت‌؛ در مورد وضعیت ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارحی در مدارس کشور عنوان کرد: سیاست‌های کلی مشابه سال‌های گذشته بوده، اما آیین‌نامه‌های ابلاغی جدید تفاوت‌هایی با سال گذشته داشته است.
وی ادامه داد: این آیین‌نامه در کمیسیون وزارت کشور تصویب و سپس به تمام مدارس ابلاغ می‌شود. 
معاون مرکز بین‌الملل و مدارس خارج از کشور گفت: ثبت‌نام دانش آموزان اتباع خارجی که 2 گروه را شامل می‌شوند تحت آیین‌نامه جدید با تغییرات مواجه است و افرادی که مدارک هویتی، اقامتی و گذرنامه آنها معتبر بوده، بدون مشکل می‌توانند از نیمه دوم تیر ماه اقدام به ثبت نام کنند که ثبت نام از آنها با مراجعه به مراکز سنجش بهداشتی انجام می‌شود.
حسینی افزود: گروهی که مدارک هویتی آنها کامل نیست باید نسبت به دریافت کارت ویژه حمایت تحصیلی اقدام کنند و از این طریق امکان ثبت‌نام آنها فراهم می‌شود، اما به دلیل آن که صدور کارت حدود 2 تا سه ماه زمان لازم دارد بنابراین افراد مشمول باید از اول تیر ماه برای این مسئله به دفاتر مربوط به اداره اتباع که در کل مناطق کشور وجود دارد، مراجعه کنند.
وی یادآور شد: اکنون حدود ۴۰۰ هزار اتباع افغانی در مدارس ثبت نام شدند و برآورد نشان می‌دهد قریب به ۴۰ تا ۵۰ هزار دانش‌آموز اتباع خارجی دیگر در مدارس کشور ثبت‌نام کنند.
۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید