اخبار

مدیرکل آموزش و پرورش سمنان: 6 درصد دانش‌آموزان استان سمنان از اتباع خارجی هستند

مدیرکل آموزش و پرورش سمنان: 6 درصد دانش‌آموزان استان سمنان از اتباع خارجی هستند
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: 6 درصد دانش‌آموزان این استان از اتباع خارجی هستند که به آنها خدمات ارائه می‌شود.

به گزارش سرویس استانی اشتغال اتباع خارجی، محمدرضا جهان ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان سمنان با حضور استاندار سمنان در سالن غدیر استانداری سمنان با بیان اینکه 6 درصد دانش‌آموزان استان سمنان از اتباع خارجی هستند، اظهار داشت: در خصوص آموزش اتباع خارجی در حوزه دانش‌آموزی و سوادآموزی اقدامات مناسبی صورت گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: آموزش و پرورش در طول چهار سال دولت تدبیر و امید تلاش فراوانی برای تحقق سند تحول بنیادین انجام داده و حفظ ارزش‌ها و باورهای دینی از اولویت‌های آموزش و پرورش است.

حسین فولادیان، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان نیز در این نشست اظهار داشت: هدایت تحصیلی دانش‌آموزان پایه نهم به دوره متوسطه متناسب با سیاست‌های توسعه‌ای و اشتغال کشور و همراه با توازن رشته‌ای یکی از اقدامات آموزش پرورش است.

قاسم شریفی، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان هم گفت: محور اصلی طرح مدیریت برنامه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان در تابستان 96 با رویکرد معرفتی، بصیرتی، مهارتی و کارآفرینی خواهد بود.

سیدامیر علوی، مدیرکل امور اتباع استانداری سمنان نیز اظهار داشت: در سال 96 قرار است با همکاری دستگاه‌های متولی امر فرهنگ، دفتر امور اجتماعی استانداری و دفتر امور اتباع خارجی استانداری سمنان، سند فرهنگی و اجتماعی اتباع افغانی تدوین شود.

وی تصریح کرد: فرزندان لازم‌التعلیم اتباع افغانستان در سال تحصیلی 97-96 زیرپوشش اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان قرار خواهند گرفت.

۳ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید