اخبار

جایگزینی۱۲۹۶ نیروی کار بومی با اتباع خارجی

جایگزینی۱۲۹۶ نیروی کار بومی با اتباع خارجی
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی قزوین گفت: به منظور کاهش بیکاری در استان با شناسایی اتباع خارجی غیر مجاز شاغل، هزار و ۲۹۶ نفر نیروی کار ایرانی جایگزین اتباع خارجی شدند
به گزارش مهر« مسعود بابایی» به نرخ بیکاری درسال گذشته اشاره کردو افزود: در سال گذشته نرخ بیکاری کشور طبق مرکز آمار ایران 12/4 درصد و در استان ما 11/6 درصد بود و نرخ مشارکت اقتصادی در کشور 39/4  درصد و استان 39/3 درصد ثبت شد.  بابایی با اشاره به اهمیت تحقق تولید و اشتغال در سال اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: با سیاست گذاری‌های انجام شده برای سال جاری ایجاد ۲۰ هزار شغل هدف‌گذاری شده که برای عملیاتی شدن آن باید برنامه ریزی کنیم.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به آمار اتباع خارجی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در ۴هزار و۴۵۶ مورد بازرسی از واحدهای استان تعداد هزار و۴۶۶ نفر اتباع خارجی شناسایی و ۴۹۰ کارفرمای متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند که این افراد ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال جریمه شدند.
وی گفت: با شناسایی اتباع خارجی هزار و ۲۹۶ نفر نیروی کار ایرانی جایگزین اتباع خارجی شده است.
بابایی عنوان کرد: آمار شاغلان در سامانه رصد در سال گذشته ۱۸ هزار و ۶۶۹ نفر ثبت شد که از این تعداد 4 هزار و ۳۵۳ نفر را بانوان و ۱۴ هزار و ۳۱۶ نفر را آقایان تشکیل می‌دادند.
وی بیان کرد: با احتساب 3 هزار و ۷۱۰ نفر شاغل در بخش مسکن و شهرداری‌های استان، مجموع شاغلان ثبت شده در سامانه رصد به ۲۲ هزار و ۳۷۹ نفر افزایش می‌یابد و در سال گذشته نیز ۱۳ هزار و ۲۸۷ نفر بیمه شده جدید دراستان به جمعیت بیمه‌ای اضافه شده است.  مدیرکل کار استان یادآوری کرد: شاغلان ثبت شده در سامانه رصد در بخش‌های اقتصادی به تفکیک در بخش خدمات 8/42 درصد در بخش صنعت 25/30 درصد و بخش کشاورزی 95/26 درصد است.   وی اضافه کرد: در بخش مشاغل خانگی نیز ۱۵۰ طرح با اعتباری ۵۹ هزار و ۱۵۰ میلیون ریال به بانک‌ها ارسال شد که۷۷ طرح توانسته‌اند ۲۷ هزار و ۸۵۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت کنند و با اجرای آنها زمینه اشتغال ۵۲۹ نفر فراهم شده است. را ایجاد کرد.
بابایی در ادامه با مقایسه فعالیت‌های روابط کار گفت: تعداد دادخواست‌ها در سال گذشته تعداد 3 هزار و۸۹۷ مورد بود که نسبت به سال ۹۴ به رغم مشکلات اقتصادی کاهش داشته است.
وی اضافه کرد: همچنین درسال گذشته ۱۲ هزار و ۵۸ مورد بازرسی انجام شد که نسبت به سال قبل از آن ۳ درصد افزایش داشته است.  مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان یادآوری کرد: در بخش تعاون با تشکیل ۴۴ تعاونی و جذب 3 هزار و۶۶۴ نفر عضو جدید در این زمینه نیز اقدامات حمایتی صورت گرفت.
۶ تیر ۱۳۹۶ ۲۳:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید