اخبار

وضعیت کننونی اتباع خارجی برای کشورخطرآفرین است/مسئولان باید اتباع خارجی را سامان‌دهی کنند،

وضعیت کننونی اتباع خارجی برای کشورخطرآفرین است/مسئولان باید اتباع خارجی را سامان‌دهی کنند،
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:مسئولان امنیتی همچون وزارت کشور و نیروی انتظامی باید اتباع خارجی غیرمجاز را سامان‌دهی کنند چراکه وضعیت ایجاد شده توسط این اتباع برای امنیت، اقتصاد، کسب و کار و حتی مسائل اجتماعی، بهداشتی و آموزشی کشور خطرآفرین است.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی محمدمهدی زاهدی تحصیل رایگان اتباع خارجی بویژه افاغنه را ضروری دانست و گفت: در پی دستور مقام معظم رهبری وزارت آموزش و پرورش مکلف است تمامی فرزندان افاغنه مشمول تحصیل رایگان در مدارس سراسر کشور را ثبت نام کند اما با این وجود مسئولان امنیتی همچون وزارت کشور و نیروی انتظامی باید اتباع خارجی غیرمجاز را سامان‌دهی کنند چراکه وضعیت ایجاد شده توسط این اتباع برای امنیت، اقتصاد، کسب و کار و حتی مسائل اجتماعی، بهداشتی و آموزشی کشور خطرآفرین است.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت ساماندهی و کنترل و ورود و خروج اتباع بیگانه از مرزهای  کشور، افزود: درصورتی باید به دریافت اخذ وجه از این اتباع در مدارس دولتی اقدام شود که حضور آن‌ها سبب محدود شدن امکانات دانش‌آموزان ایرانی شده باشد اما خوشبختانه تاکنون تحصیل افاغنه و اتباع دیگر کشورها چنین مشکلی را ایجاد نکرده است.

وی با بیان اینکه بهعنوان کشوری اسلامی که مهاجران را پذیرفته، نسبت به اتباع افغانستانی متعهد هستیم به مدیران مدارس سراسر کشور توصیه کرد؛ بدون هیچ مشکلی دانش‌آموزان افغانستانی در سراسر کشور را ثبت‌نام کنند.

زاهدی با بیان اینکه کشور اسلامی ایران باید با در پیش گرفتن منش اسلامی و اخلاقی از کودکان جنگ‌زده و آواره حمایت کند، افزود: به‌یقین چنین سرمایه‌گذاری نمی‌تواند برای ایران بی‌نتیجه باشد چراکه تاثیرپذیری فرهنگی این مهاجران از اهداف نظام را به دنبال داشته و در ادامه فضای امن‌تری در منطقه ایجاد خواهد شد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین تحصیل را بستر انتقال فرهنگ کشورمان به مهاجران دانست./

۱۳ تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید