اخبار

دومین دوره مسابقات سازه ماکارونی ویژه اتباع خارجی در کاشان برگزار می‌شود

دومین دوره مسابقات سازه ماکارونی ویژه اتباع خارجی در کاشان برگزار می‌شود
گروه مهندسان آینده افغانستان با همکاری گروه فعالین دانشگاه کاشان فدک به میزبانی دانشگاه کاشان، میزبان علاقمندان جهت شرکت در مسابقه بزرگ سازه ماکارونی FEA Cup 2 ویژه اتباع خارجی سراسر ایران است.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی دبیر اجرایی مسابقه دومین سازه ماکارونی در گفتگو با خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس از برگزاری دومین دوره مسابقه کشوری سازه ماکارونی FEA Cup 2 در روزهای 29 الی 31 مرداد/ اسد به میزبانی دانشگاه کاشان، خبر داد.

کارگاه‌های آموزشی شهرهای مهاجرنشین برای دانشجویان

وی عنوان کرد: این برنامه علاوه بر رقابت سه روزه بین تیم‌های شرکت‌کننده در مسابقه، شامل کارگاه‌های آموزشی است که در شهرهای مختلف مهاجرنشین برای دانشجویان و دانش‌آموزان برگزار خواهد شد.

حسینی گفت: برنامه‌ امسال با شعار حمایت از کودکان کار و خیابان سعی دارد با مطرح کردن این عرصه علمی در بین دانش‌آموزان، مانع از ترک تحصیل کودکان مهاجر افغانستانی و روی آوردن آنها به کارهای دشوار شود، از این‌رو تدابیری با همکاری تیم‌ها و ارگان‌های مختلف برای آموزش این دانش‌آموزان در مناطق محروم تدارک دیده شده است.

مسابقات ویژه دانش‌آموزان، دانشجویان و اقشار غیر‌ایرانی

«عباس رجبی» دبیر برنامه‌ریزی این جشنواره علمی، در رابطه با این دوره از مسابقات گفت: این دوره از مسابقات ویژه دانش‌آموزان، دانشجویان و سایر اقشار غیر‌ایرانی سراسر ایران برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این مسابقه درحالی برگزار می‌شود که همانند دور اول آن، که در قم برگزار شد، شامل دو گرایش راندمانی و سنگین دهانه 1 متر برای دانشجویان است.

رجبی افزود:  امسال شاهد رقابت تیم‌ها در گرایش دهانه 45 سانتی‌متر دانش‌آموزی نیز هستیم. که البته با همکاری انجمن حامیان کودکان کار و خیابان، اعتبارات لازم برای شرکت دانش‌آموزان در مسابقه، پیش‌بینی و تأمین شده ، و شرکت در این گرایش برای دانش‌آموزان رایگان است.

مسابقات علمی و آموزشی در رشد و اعتلای فرهنگ جامعه

«احمد معتمدی» دبیر برگزاری این دوره از مسابقات، گفت: مسابقات علمی و آموزشی در رشد و اعتلای فرهنگ جامعه نقشی بی‌بدیل دارند اما قبل از هرگونه برنامه‌ریزی، باید این را در نظر داشت که هدف از این همایش و نوع مسابقه چیست.

وی افزود: هدف از برگزاری مسابقات سازه ماکارونی در بین دانشجویان افغانستانی، علاوه بر ایجاد فضای رقابتی سالم و محک زدن سواد علمی دانشجویان عمران و معماری در عرصه طراحی و ساخت سازه، ایجاد حس خودباوری و تقویت روحیه تیمی و همدلی بین مهاجرین افغانستانی مقیم ایران هست.

حضور بیش از 50 تیم دانشجویی و 30 تیم دانش‌آموزی

«نازدانه احمدی» مسئول هماهنگی و ارتباطات مسابقه گفت: طی برنامه‌ریزی‌ها و مکاتبات انجام شده با سایر فعالین در این عرصه، بستری فراهم شده که علاقمندان و مشتاقان و صاحب‌نظران بتوانند پیشنهادات خود را به کمیته اجرایی مسابقه برسانند، تا بعد از بررسی و تحقیق، در صورت لزوم این نظرات و پیشنهادات در جهت بهبود هرچه بهتر و سریع‌تر همایش بکار گرفته شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پیش‌بینی ما این است که بیش از 50 تیم دانشجویی و 30 تیم دانش‌آموزی از اتباع غیر‌ایرانی مقیم ایران در این دوره از مسابقات شرکت کنند. در این دوره از مسابقات، شاهد حضور تیم‌هایی از دانشگاه کابل هستیم.

۳ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۳:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید