اخبار

اقتصاد هر منطقه ای بستگی به نیروهای بومی آن منطقه دارد

اقتصاد هر منطقه ای بستگی به نیروهای بومی آن منطقه دارد
کنارک - بخشدار بخش زرآباد در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: امروز اقتصاد هر کشور و منطقه ای بستگی به نیروهای بومی آن کشور و منطقه دارد.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی عبدالمجید احلال زهی پیش از ظهر امروز در جلسه ترویج فرهنگ کار و حمایت از نیروهای بومی و جلوگیری از بکارگیری نیروهای اتباع بیگانه در حضور مسئولین شهرستان کنارک، علما، اعضای شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران بخش زرآباد، اظهار داشت: بخش «زرآباد» از نیروی کار بسیار خوبی در بسیاری از زمینه ها برخوردار است.

بخشدار زرآباد ادامه داد: به کارگیری اتباع خارجی فاقد پروانه کار براساس ماده ۱۲۰ قانون کار ممنوع است.

وی با اشاره به همسایگی استان سیستان و بلوچستان با دو کشور افغانستان و پاکستان، خواستار همکاری علما و اعضای شورای اسلامی روستاها جهت ساماندهی اتباع بیگانه در بخش زرآباد شد.

وی خاطرنشان کرد: ازدواج اتباع خارجی با اتباع کشورمان به یکی از بزرگترین معضلات استان تبدیل شده است.

همچنین رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی کنارک نیز در این جلسه اظهار داشت: با توجه به کار آمدی بالای نیروهای بومی، اهالی منطقه از بکارگیری اتباع بیگانه پرهیز کنند.

ابراهیم زرگری افزود: به کارگیری اتباع بیگانه جرم محسوب می شود و با افرادی که قانون را رعایت نکنند براساس ضوابط اداری برخورد می شود.

حامد محمودی راد سرپرست اداره آموزش فنی و حرفه ای شهرستان کنارک نیز در این جلسه با اشاره به آمادگی این اداره جهت برگزاری کلاس های مختلف فنی و حرفه ای، افزود: به دانش آموختگانی که کلاس های آموزش فنی و حرفه ای را بگذارند وام های اشتغال تعلق می گیرد.

۴ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید