اخبار

هدف کمیسیون ساماندهی سیاست گذاری وقانونمند نمودن اشتغال اتباع خارجی است

هدف کمیسیون ساماندهی سیاست گذاری وقانونمند نمودن اشتغال اتباع خارجی  است
بهمن عباسی معاون اداره کل اشتغال اتباع خارجی گفت:هدف کمیسیون اتباع خارجی، ساماندهی و قانونمند نمودن اقامت و اشتغال اتباع افغانی وعراقی در کشور است.


به گزارش اشتغال اتباع خارجی ،بهمن عباسی با اشاره به پیشینه اداره کل اشتغال اتباع خارجی درجمع مدیران وکارشناسان حوزه صنعت  استان زنجان  به توضیح دستاوردهای شورای هماهنگی اجرایی اتباع بیگانه و ارکان کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی پرداخت.

عباسی با اشاره به اهداف عملیاتی این کمیسیون، هدف راهبردی آن را ساماندهی و قانونمند نمودن اقامت و اشتغال اتباع افغانی در کشور عنوان نمود.

وی با بیان محور فعالیت های اداره کل اتباع خارجی و کنوانسیون 1951 ژنو امور پناهندگان به توضیح مهاجرت بین المللی و تأثیر آن بر اقتصاد و اشتغال ایران پرداخت.

معاون اداره کل اشتغال اتباع خارجی تعریف لغوی مهاجرت، انواع مهاجرت را مهاجرت داخلی و مهاجرت خارجی دانست و گفت: در یک تقسیم بندی دیگر می توان مهاجرت را به مهاجرت ارادی و خود خواسته، مهاجرت اجباری، مهاجرت توده ای، مهاجرت فردی، مهاجرت قانونی و مهاجرت غیر قانونی تقسیم کرد.

وی با اشاره به بیشترین مهاجرت ها در کل دنیا و کشورهای مختلف به توضیح نظریه سرمایه گذاری انسانی و هزینه و فایده و عوامل و آثار مهاجرت پرداخت.

عباسی با بیان پیامدهای مهاجرت بر اقتصاد عنوان نمود: مهاجرت به خودی خود آثار اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی متعددی در کشورهای مهاجرت فرست و مهاجرت پذیر دارد که پیامدهای مثبت مهاجرت در کشورهای مهاجر پذیر تأمین نیروی کار بدون صرف هزینه های تربیت نیروی انسانی، استفاده از مهاجرین برای کارهای سخت و پیامدهای منفی آن که بیشتر از پیامدهای مثبت می باشد از جمله می توان با افزایش جمعیت، کم شدن دستمزد کارگران محلی، اشاعه بیماری هایی که ممکن است مهاجران به آن مبتلا باشند اشاره کرد.

۱۰ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید