اخبار

کارفرمایان اجازه به‌کارگیری اتباع خارجی غیرمجاز را ندارند

کارفرمایان اجازه به‌کارگیری اتباع خارجی غیرمجاز را ندارند
معاون سیاسی فرماندار بهارستان با تأکید بر اینکه کارفرمایان اجازه به‌کارگیری اتباع خارجی غیرمجاز را ندارند، گفت: بر این اساس نظارت دقیقی را بر واحدهای مختلف خواهیم داشت.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی سیدحبیب موسویمعاون سیاسی فرماندار بهارستان گفت : یکی از مهم‌ترین اولویت‌های ما توجه و نظارت بر نحوه به‌کارگیری اتباع خارجی در واحدهای صنفی است که در این راستا نظارت و کنترل دقیقی انجام شده و با متخلفان نیز برخورد قانونی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه وزارت تعاون درباره به‌کارگیری اتباع خارجی قوانین خاصی دارد، بیان داشت: بر اساس مصوبه شورای عالی کار درباره حداقل دستمزد در سالجاری، مبلغ جریمه بابت هر روز اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی یک میلیون و ۵۴۹ هزار و ۸۸۵ ریال خواهد بود.

معاون سیاسی فرماندار بهارستان تصریح کرد: ممنوعیت به‌کارگیری اتباع خارجی غیرمجاز به تمامی واحدها ابلاغ شده است صاحبان واحدهای مختلف حق به‌کارگیری این افراد را ندارند که در غیر این‌صورت مشمول پرداخت جریمه‌های سنگین خواهند شد.

موسوی با تأکید بر اینکه تنها اتباع خارجی که دارای کارت تردد هستند می‌توانند شغل داشته باشند، گفت:‌ نظارت بر واحدهای مختلف از مهم‌ترین وظایفی است که باید به‌درستی انجام شود.

 

 

 

 

۱۵ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید