اخبار

مشارکت سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایع در نشست فرصت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری ایران

مشارکت سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایع در نشست فرصت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری ایران
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان خواستار مشارکت همه سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایع برای حضور در نشست فرصت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری ایران در تهران و ارائه طرح‌های سرمایه‌گذاری مشترک شد.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی، امیر خلیلی‌خواه صبح امروز در نشست خبری برگزاری نشست فرصت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری ایران که در تهران برگزار شد، اظهار داشت: شرایط کشور و مسائل مربوط به تأمین مالی ایجاب می‌کرد تا در قوانین برنامه ششم توسعه، یکی از راه‌های برون‌رفت از تنگناهای اعتباری و مالی، مشارکت و استفاده از منابع مالی خارجی باشد.

وی تصریح کرد: باید بتوان از این راه، برای برون‌رفت از شرایط کنونی استفاده کرد و برگزاری نشست فرصت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری ایران نیز در همین راستا صورت می‌گیرد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان ادامه داد: تأمین مالی 60 میلیارد دلاری باید به‌صورت سالانه و طبق قانون برنامه توسعه از این محل انجام شود.

خلیلی‌خواه افزود: در دولت در سال‌های اخیر تلاش شده است تا بخشی از منابع از طریق فاینانس تأمین شود و با تلاش‌های صورت‌گرفته، جذب سرمایه‌گذاری در حال انجام است.

وی تصریح کرد: اکثر استان‌های کشور برای اینکه بتوانند سرمایه‌گذاری موردنظرشان را جذب کنند، وارد چرخه رقابتی شده‌اند و در حال تلاش هستند و استان سمنان نیز با توجه به شرایط و موقعیت خاص خود در کشور در این راه تلاش‌های زیادی انجام داده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان اضافه کرد: استان سمنان به‌واسطه محوریت در کریدور شرق به غرب و شمال به جنوب ایران که از این استان می‌گذرد، شرایط ویژه‌ای که دارد و ظرفیت‌های مهم و منحصربه‌فردی که در این استان ایجاد شده است، می‌تواند نقش مهمی در جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی داشته باشد.

خلیلی‌خواه بیان کرد: زیرساخت‌های مناسبی برای ایجاد اشتغال و تولید در استان سمنان مهیا شده است و این امر می‌طلبد تا نسبت به جذب سرمایه‌گذاری‌های بیشتر همت شود.

وی تصریح کرد: از سال 1394 در استان سمنان برای جذب سرمایه خارجی برنامه‌ریزی‌های خوبی آغاز شد و تاکنون هفت همایش در این راستا برگزار شده که نتیجه آن، انعقاد 120 تفاهم‌نامه با بخش خصوصی بوده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان ادامه داد: 40 درصد این تفاهم‌نامه‌ها وارد مرحله اجرایی کار شده و به بهره‌برداری رسیده است؛ رویکرد استان سمنان در این همایش‌ها، بیشتر جذب سرمایه‌گذاران داخلی بوده است و از همان زمان، جذب سرمایه‌های خارجی را نیز در دستور کار قرار داد.

خلیلی‌خواه بیان داشت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که بین فدراسیون مناطق آزاد جهان (فموزا) و استانداری سمنان منعقد شد، نشست فرصت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری ایران در تهران برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: استان سمنان دارای سه منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان‌های سمنان، دامغان و گرمسار است که پل ارتباطی خوبی با سایر مناطق آزاد کشور محسوب می‌شود و نشست تهران این امر را تسهیل خواهد کرد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان با بیان اینکه نشست فرصت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری ایران در تهران با رویکرد ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود، خواستار مشارکت همه سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایع برای حضور در این نشست و ارائه طرح‌های سرمایه‌گذاری مشترک شد.

۱۵ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید