اخبار

برخورد با اشتغال اتباع خارجی یزد در شغل‌های غیرمجاز تشدید شود

برخورد با اشتغال اتباع خارجی یزد در شغل‌های غیرمجاز  تشدید شود
فرماندار یزد بر تشکیل گشت مشترک به منظور اعمال قانون با متخلفان به‌کارگیری اتباع و مهاجرین خارجی در شغل‌های ممنوعه تأکید کرد و گفت: لازم است با به کارگیری اتباع بیگانه در مشاغل غیرمجاز به صورت ویژه برخورد شود.

به گزارش سرویس استانی اشتغال اتباع خارجی، مصطفی سالاری صبح امروز دومین جلسه کارگروه ساماندهی اتباع و مهاجرین خارجی شهرستان یزد که با حضور فرماندار، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری، اعضای شورای تأمین شهرستان و سایر اعضا تشکیل شد، با تسلیت ایام رحلت جانگداز پیامبر اکرم‌(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا‌(ع) و گرامیداشت یاد و خاطره جان‌باختگان زلزله در استان کرمانشاه اظهار داشت: ساماندهی اتباع و مهاجرین خارجی در سطح شهرستان یزد به عنوان یکی از مهمترین اولویت فرمانداری در شش ماهه دوم امسال است که با توجه به این موضوع جلسات مربوط به این کارگروه به صورت ماهانه برگزار می‌شود.

فرماندار یزد با بیان اینکه در حال حاضر اتباع خارجی مجاز و غیرمجاز در مشاغل زیادی فعالیت دارند ابراز داشت: در قانون تنها 54 عنوان شغل است که مهاجرین خارجی می‌توانند در آن فعالیت کنند.

وی با اعلام اینکه در سال 93 طرح ساماندهی اتباع و مهاجرین خارجی از سوی فرمانداری تهیه شد و مورد تصویب شورای تأمین شهرستان نیز قرار گرفت افزود: این طرح بعد از بررسی بیشتر و رفع برخی از مشکلات آن از سوی شورای تأمین استان نیز تأیید و به وزارت کشور فرستاده شد که پس از آن از سوی وزارت کشور برای اجرا به استان ابلاغ شد.

سالاری بیان کرد: در این طرح شرح وظایف تمام دستگاه‌های مسئول در زمینه ساماندهی مهاجرین خارجی مشخص شده و در حال حاضر با حساسیت بیشتری بر اجرای آن نظارت کنیم.

فرماندار یزد با اعلام اینکه حضور اتباع خارجی غیر مجاز در برخی مناطق شهرستان مشکلاتی را ایجاد کرده است تصریح کرد: یکی از مهمترین مطالبات مردم در بازدیدها و دیدارها ساماندهی اتباع خارجی مجاز و طرد اتباع خارجی غیر مجاز است که ضرورت دارد دستگاه‌های اجرایی عضو این کارگروه به منظور ساماندهی این موضوع تمام همت و تلاش خود را به کار بندند.

وی خاطرنشان کرد: طرح ایجاد مهمانشهر در مرکز استان با توجه به امکانات و محدودیت‌ها در شورای تأمین شهرستان بررسی  و نتیجه آن به شورای تأمین استان اعلام می‌شود.

۴ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید