اخبار

تمدیدپروانه کاردارندگان گذرنامه تبدیل وضعیت

تمدیدپروانه کاردارندگان گذرنامه تبدیل وضعیت
مدیرکل اشتغال اتباع خارجی گفت:اتباع ۱۸ تا ۶۰ ساله کشور افغانستان که دارای گذرنامه تبدیل وضعیت بوده در 17استان مشمول طرح، می توانند برای تمدید و صدور پروانه کار به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی محل اقامت و اشتغال خود مراجعه نمایند

 

به گزارش روابط عمومی ،علی اقبالی مدیرکل اشتغال اتباع خارجی  گفت: اتباع ۱۸ تا ۶۰ ساله کشور افغانستان که دارای گذرنامه تبدیل وضعیت بوده  در 17استان مشمول طرح، می توانند برای تمدید و صدور پروانه کار به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی محل اقامت و اشتغال خود مراجعه نمایند.

وی افزود:  فرصت تمدید و صدور مجوز کار از  ‌20 دی تا 2۰ بهمن است و اتباع کشورافغانستان برای صدور و تمدید پروانه کارخودمی توانند در زمان یاد شده به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان‌های محل اقامت خود مراجعه نمایند..

اقبالی درادامه  گفت: هزینه صدور پروانه کار به مدت یکسال ۳۶۰ هزار تومان و برای تمدید پروانه  258هزارو700تومان تعیین گردیده که توسط متقاضی پرداخت می گردد.

 

وی افزود: زمان فراخوان قابل تمدید نبوده و متقاضیان می بایست در این فرصت برای ارائه به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستانهای محل اقامت خود مراجعه و پروانه کار جدیدرا دریافت نمایند..

وی تصریح کرد: کلیه ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشمول در مدت تعیین شده موظف به رصد، نظارت و اجرای قانونی این طرح گردیده اند.

اقبالی درپایان با اشاره به ماده ۱۸۱ قانون کار،گفت: کارفرمایانی که اتباع خارجی فاقد پروانه کار یا آنهایی را که مدت اعتبار پروانه کارشان منقضی شده را به کار می گمارند و همچنین، کار فرمایانی که اتباع بیگانه را در کاری غیر از آنچه در پروانه کار قید گردیده است را بکار می گمارد؛ در هر صورت مرتکب جرم شده اند و برابر قانون به مجازات حبس از۹۱  تا ۱۸۰روز محکوم خواهند شد

۱۷ دی ۱۳۹۶ ۱۱:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید